Ušla jsem už dost dlouhou cestu na to, abych přijímala rozkazy od sušenky!! ;):D

7 triků, jak neurazit okolí a přitom nepřibrat ani deko

29. ledna 2010 v 23:04 |  Rady, tipy
TRIK Č. 1 - CHVALTE, PŘEHÁNĚJTE
Hostitel bude vždy spokojený, když mu pochválíte jeho kuchařské umění. Můžete i přehánět. Zkuste ho zaměstnat tím, že si řeknete o recept na tu skvělou pomazánku, kterou vám nabídl. Bude potešen vaším zájmem a ani si nevšimne, že jste snědla jen jeden chlebíček.

TRIK Č. 2 - BUĎTE POZITIVNÍ
Snažte se na návštěve tvářit mile. Ujistěte hostitele, že vše, co připravil, je báječné a lákavé. Zkuste sama navrhovat témata o hovoru. Pokud bude mít hostitel o čem mluvit, nebude mít tolik času zkoumat, zda máte prázdnou skleničku a talířek.

TRIK Č. 3 - PŘEKVAPTE NÍZKOKALORICKÝM OBČERSTVENÍM
Že to není právě zvykem? Tak to zkuste. Možná budete překvapena, jaký budete mít úspěch. Na cukroví se všichni těší jen oněch 14 dní před Vánocemi. Několikátá oslava narozenin s dortíky a chlebíčky už také neláká. Když už je nějakého jídla nadbytek, jíme ho spíše ze zdvořilosti. Ale taková cizrnová pomazánka nebo eidam nakrájený na kostičky s kouskem vlašského ořechu nebo kuličky hroznového vína, to je něco jiného!

TRIK Č. 4 - VÝMLUVA POVOLENA
Pokud je hostitel příliš aktivní v povzbuzování do jídla, nebojte se použít lehkou výmluvu. Věta typu "Mám zažívací potíže a musím si hlídat stravu." ho jistě ubezpečí o tom, že vaše odmítání jídla nepramení z pocitu nepohody, ale z objektivních důvodů.

TRIK Č. 5 - UDRŽUJTE SI POLOPLNÝ TALÍŘ
Nic neznejistí hostitele víc než situace, kdy jsou před lidmi prázdné talířky. Již ze slušnosti je nutné něco dalšího nabídnout. Pokud ale budete mít stále plný talířek, hostitel si vás tak často se svými nabídkami dobrot nebude všímat. Zaměřte se tedy na to, aby na vašem talířku bylo stále něco, choďte mezi hosty s plnou skleničkou, či nedojedeným talířem v ruce. Je to sice trochu nepohodlné, ale okolí bude mít pocit, že se dobře bavíte.

TRIK Č. 6 - ZAPOJTE OKOLÍ DO ŘEŠENÍ PROBLÉMU
Sešla jste se se svojí štíhlou sestřenicí? Neostýchejte se jí zeptat na konkrétní rady, jak si udržute postavu. Zkuste se vyptat i své maminky a babičky. Možná máte pocit, že ony tento způsob nikdy neřešily. Opak bývá pravdou. Třeba zjistíte zajímavé informace, které budete při svém boji s koligramy potřebovat.

TRIK Č. 7 - ODKLOŇTE TÉMA NEPŘÍJEMNÉHO ROZHOVORU
Jistě si pamatujete nepřijemné situace, kdy celá společnost ví, že hubnete a zcela netaktně vám začne někdo vysvětlovat, jak je hubnutí nanic, že nevypadáte zrovna zdravě a nutit vás do dalšího jídla. Jakákoli rozumná odpověď o tom, že víte, co děláte, a zdá se vám rozumné ještě několik kilogramů nadváhy shodit, se lehce může minout účinkem. Je totiž samozřejmě jednodušší po nabízeném chlebíčky sáhnout, než jej odmítnout. Protože téma vašeho hubnutí může být vyplněním nepříjemného ticha ve chvíli, kdy si společnost nemá co říct, zkuste se zasadit o to, aby k takové situaci nedošlo. Pokud už se někdo na vaše hubnutí zeptá, odpovězte neurčitě a sama načněte jiné téma. Pokud budete důmyslná ve volbě tématu, nikdo se už k vysvětlování toho, jak máte žít, nevrátí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama